Další karanténa

informace KHS: Vážení rodiče, z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s pozitivní osobou je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00), tak aby byl schopen provést ověření v registru adres. Karanténa trvá 7 dnů, pokud osoba podstoupí RT-PCR test 5. až 7. den. V případě pozdního hlášení pozitivní osoby je nařízena karanténa 14 dnů od posledního kontaktu a lze ji ukončit nejdříve 7. den karantény (dle posledního kontaktu) v případě, že osoba absolvuje odběr PCR testu s negativním výsledkem. Tedy, jakmile rizikový kontakt absolvuje test a budete mít v ruce negativní výsledek, může se ukončit karanténu. Datum posledního kontaktu máte uveden v sms zprávě. V případě, že osoba v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se karanténní opatření této osobě po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. V nejbližší době budete kontaktováni také trasovacím centrem (pokud jste neprovedli sebetrasování), které s Vámi případně provede trasování a vyplní žádanku na PCR test.

informace školy: Vážení rodiče, jeden (očkovaný) žák ze třídy 8.B má pozitivní výsledek PCR testu, takže je velmi pravděpodobné, že ve třídě bude opět vyhlášena karanténa a do školy budou moci až do 13. 12. 2021 včetně docházet pouze žáci, kteří jsou očkováni nebo nebyli v pondělí 6. 12. 2021 ve škole. Přesto, že těchto žáků je již více než 50%, zajistíme od zítřka hybridní výuku podle rozvrhu, který již žáci znají. Jakmile obdržíme přesné informace od KHS, zveřejníme je zde.

Jana Churáčková